RIVERLOAM TRIO – Live at the Alchemia

Live at the Alchemia

Mikołaj Trzaska – alto saxophone, bass clarinet
Olie Brice – double bass
Mark Sanders – drums

all songs composed by trio Trzaska/Sanders/Brice
Recorded Rafał Drewniany during concert at Alchemia, Kraków in 13 July 2017

Riverloam Trio zostało stworzone przez trójkę czołowych europejskich muzyków free jazzowych. Łączy tradycję chasydzką i współczesną muzykę improwizowaną.
Artyści odwołują się do magicznego sensu, wspólnego przeżywania i mistycyzmu chasydzkiej muzyki. W ich twórczości słuchacz staję się integralną częścią celebracji, uczestniczy w niej na równi z muzykami.
Projekt Babcia’s Memory powstał z inspiracji melodiami i historiami, śpiewanymi i opowiadanymi muzykom przez ich babcie. To nowoczesny w formie hołd oddany rodzinnej tradycji. Wyjątkowy, szalenie osobisty i intymny dialog żydowskiej przeszłości i współczesności.
Mikolaj Trzaska, saksofonista i klarnecista basowy. Improwizator, związany z międzynarodową sceną muzyki improwizowanej. Tworzy kwartet Ircha oraz grupę Shofar. Zespoły wykonujące muzykę żydowską.
Autorzy projektu podjęli wyzwanie, naturalnego połączenia tradycyjnej muzyki żydowskiej, ze współczesną ideą zawartą w muzyce jazzu free improvize. Ideą przedsięwzięcia, jest próba ożywienia tradycji muzykowania po żydowsku, tradycji brutalnie przerwanej w naszym kraju przez holokaust.
Riverloam realizuje wspólną zasadę muzyki chasydzkiej i jazzu. Jest nim, magiczny sens, wspólnego przeżywania, religijnych, mistycznych stanów, budowania muzyki z melodii i aranżacji, wynikającej ze społecznej więzi. Słuchacz staję się integralną częścią muzycznej celebracji, w której uczestniczy na równi z muzykami. W tym przypadku nie usłyszymy, cepeliowskich zaśpiewów. Chodzi tu raczej o przywołanie jej religijnej, mistycznej oraz społeczną roli jak to bywało dawniej.

REVIEW:

https://www.allaboutjazz.com/live-at-the-alchemia-mikolaj-trzaska-kilogram-records-review-by-john-sharpe.php?fbclid=IwAR0E3unHeTXtFfF2xPqbNBqMw8KdlliKPBXygLuDyLm0lQaOjii5tqEyG6Q&width=1440

https://www.allaboutjazz.com/john-sharpes-best-releases-of-2018-by-john-sharpe.php?width=1440&fbclid=IwAR0atBBIjeT5LtSORhV4ruY-VS1feQsJLAmldbGWOiMmDaAf-Lgof6hMQ4Y

Umiejętności

Opublikowano w dniu

31 maja 2021